deafAkademia Morska w Szczecinie otrzymała dofinansowanie na prowadzenie na kierunku zamawianym Informatyka programu pozwalającego na kształcenie osób niesłyszących i niedosłyszących. Przyszli studenci mogą liczyć na wsparcie i dodatkową opiekę, które pozwoli im skończyć studia na atrakcyjnym kierunku oraz dobrze przygotować się do rozpoczęcia pracy w zawodzie.


Program studiów przystosowano tak, aby niepełnosprawni studenci mogli w pełni uczestniczyć w życiu studenckim. Do ich dyspozycji będzie tłumacz języka migowego, który obecny będzie podczas zajęć oraz załatwiania spraw administracyjnych. Studenci mogą także ubiegać się o stypendium w wysokości 1000zł, oraz mają szansę wziąć udział w ciekawych płatnych stażach w firmach z branży IT. Władze uczelni przygotowały także dla nich zajęcia wyrównawcze, które będą prowadzone w małych grupach, oraz liczne szkolenia specjalistyczne i rozwojowe.


Studenci niesłyszący i niedosłyszący mają szansę rozpocząć studia na ciekawym kierunku, które zwiększą ich szansę na rynku pracy. Akademia Morska w Szczecinie zapewni im kompleksowe wykształcenie na najwyższym poziomie, ponieważ dzięki dofinansowaniu zakupiła specjalistyczny sprzęt dydaktyczny, który ułatwi im naukę oraz podniesie jakość kształcenia.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->