szczecin1Większość uczelni w Szczecinie zakończyło już pierwszy etap rekrutacji, powoli rozpoczyna się II etap. A jakie kierunki studenci wybierali najchętniej? Największą popularnością cieszyły się: psychologia, filologia angielska, informatyka oraz turystyka i rekreacja.

 

1. Uniwersytet Szczeciński
Duże zainteresowanie w tym roku zdobyła psychologia (6 osób/miejsce). O miejsce walczyli także przyszli studenci ubiegający się o indeks na: filologię angielską (4 osoby/miejsce), bezpieczeństwo wewnętrzne, pedagogikę ze specjalnością "pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna" oraz prawo (po 3 osoby/ miejsce).

2. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Chęć studiowania na studiach stacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia wyraziło około 4,2 tys. osób. Najbardziej popularne kierunki to: turystyka i rekreacja, gospodarka przestrzenna oraz budownictwo i informatyka.

3. Akademia Morska
Ponad 1,6 tys. osób zadeklarowało chęć studiowania na tej uczelni. Największą popularnością cieszyły się: geodezja i kartografia, gdzie o jeden indeks walczyły 3 osoby, a także nawigacja oraz mechanika i budowa maszyn.

4. Akademia Sztuki
Jest to najmłodsza uczelnia w mieście, a do egzaminów przystąpiło ponad 230 kandydatów. Najwięcej chętnych zgłosiło się na Wydział Sztuk Wizualnych, gdzie na kierunek grafika ze specjalnością "multimedia" startowały po dwie osoby na jedno miejsce. inne popularne kierunki, już na innych wydziałach to: architektura wnętrz oraz malarstwo. Komplet chętnych posiada już muzyczny Wydział Instrumentalny.


źródło: PAP

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->