Studenci Akademii Morskiej w Szczecinie dostaną 4 miliony złotych! Na uczelni ruszają kierunki zamawiane – mechatronika oraz mechanika i budowa maszyn.

W dniu 25 sierpnia 2010 r. Akademia Morska w Szczecinie otrzymała 5 mln zł na stypendia zamawiane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Decyzję tę podjęło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Stypendia otrzymają studenci kierunku mechatronika oraz mechanika i budowa maszyn. Wynosić będą 1000 zł miesięcznie i przyznawane będą od pierwszego roku studiów niezależnie od innych stypendiów. Akademia Morska w Szczecinie to 23 uczelnia w kraju, która oferować będzie takie stypendia. Lista pozostałych 22 uczelni znajduje się na stronie nauka.gov.pl.


Stypendium 1000 zł miesięcznie

Studenci Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie dostaną ministerialne stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie. Informacja ta została przekazana Uczelni 25 sierpnia i od razu wywołała duże zainteresowanie wśród przyszłych studentów Akademii. Stypendia dostanie maksymalnie 50% studentów kierunku Mechatronika i 40% studentów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Na pierwszym roku studiów stypendia przyznawane będą na podstawie ocen ze świadectw maturalnych a w kolejnych latach na podstawie ocen z egzaminów.


Płatne staże za granicą i atrakcyjne szkolenia
Na wypłatę stypendiów w najbliższych 5 latach Uczelnia otrzyma ponad 4 mln zł. Ale to nie wszystko. Najlepsi studenci będą mogli wyjechać na zagraniczne staże, za które dostaną prawie 3 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo wezmą udział w autoryzowanych szkoleniach AutoCAD oraz z zakresu programowania sterowników.

Bezpłatne zajęcia wyrównawcze
Studenci, którzy obawiają się matematyki i fizyki objęci zostaną indywidualnymi oraz grupowymi zajęciami wyrównawczymi. Tematyka zagadnień poruszanych w trakcie zajęć będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb studenta. Podobnie jak cały projekt, finansuje je Unia Europejska.

Są jeszcze wolne miejsca
Obecny nabór trwa do 3 września. Jednak aby dać szansę wszystkim maturzystom na złożenie dokumentów planuje się ogłoszenie trzeciego naboru w dniach od 6 do 20 września br. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://rekrutacja.am.szczecin.pl/aktualnosci.php lub pod numerem telefonu 91-48-09-513.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->